stratejik hayirseverlik

Stratejik hayirseverlik insanligin refahini artirmak için bir arzu ile sirketin pazarlama hedefleri birlestirmek için benzersiz ve güçlü bir yoludur.

Biz stratejik hayirseverlik diyoruz. Daha popüler isimleri iki nedene bagli pazarlama veya toplum ortaklik vardir. Onu aramak ne olursa olsun, stratejik hayirseverlik bir degil, kar amaci gütmeyen organizasyon veya neden ile sirket baglayan bir konumlandirma. Yararli olmak ve toplumda ortak iyi için çalisirken Bu sekilde, is paralel faydalari aliyor. Bu avantajlar maruz kalma, kursun üretimi, isçi tutma ve performans ve verimlilik artislari içerir. Hatta alt satirinda yarar içerebilir.

Temel hayirseverlik

Birçok isletme zaten gibi hayirseverlik temel formlari, mesgul:

* Bir kilisenin sessiz açik artirma hediye sertifikalari Bagis

* Bir lise kulüp sirket otopark bir araba yikama kurmak için izin

* Bir topluluk olay için kahve katkida

* Bir okul yilligi reklam satin alma

* Yerel çocuk spor takimi Sponsorluk

Hiçbir is onlar bagis için aldiginiz istekleri her evet demek gelemez. Böylece kendilerini birçok birkaç “evet” diyerek ve “hayir” bulmak. Yaratici stratejik hayirseverlik size solicits hemen her gruba, bir form veya baska bir, evet demek için etkinlestirebilirsiniz. (Tabii ki, bu ayri bir pazarlama avantaji ne kadar görebilirsiniz.)

yedi yaratici stratejik hayirseverlik fikirler

Burada müsterilerimizin uygulanmaktadir birkaç yaratici stratejik hayirseverlik fikirler:

* Toplum gruplari paydaslari bu ürünleri satabilecegi bir özel ambalajli ürün tanitmak ve marj saglikli bir yüzde almak

* Herhangi bir toplum hizmeti grubu, okul, kar amaci gütmeyen, vb (yani pazarlama yapmak!) Kupon dagitabilirsiniz bir program olusturun, böylece onlarin destekçileri grup satis yüzdesi alir (veya web sitesi) da magazada satin aldiginizda .

* Gruplar magaza veya tesis yapilacak fundraisers düzenlemek Yardim

* Bir tasinabilir topluluk duvar daha sonraki egitim çabalarinin bir parçasi olarak toplumun etrafinda dolasir konumunuzu, de boyali olmasi öneren, bir gençlik egitim grubu veya okul ile ortak teklif

Onlara deger dönüs bir tür (indirimli satin alma, satis yüzdesi, bazi hediye çekleri, vb) ile, bulundugunuz yerde bir resepsiyonda tutmak için devam önemli etkinlik * Davet gruplari

* (, Kismen, hedef pazarlara bagli gruplara bu yönlendirmek) ücretsiz ya da indirimli hediye çekleri onlarin çaliskan gönüllü geçmek için önemli yerel ihtiyaçlari ele alan gruplar verin

Yerel ihtiyaçlari ve sorunlari hakkinda bir ögle yemegi atölye serisi veya topluluk iletisim oturumlari ev sahipligi saygin sosyal eylem gruplari ile * Ortak

Burada is koçluk franchise sirketi, Kuantum Büyüme Koçluk itibaren bir daha fikir. Kuantum ana sponsoru ve ulus mikro-kredi gelistirme dahil kuruluslara hibe saglamak için kurulan Cras Tibi Vakfi, (http://www.crastibifoundation.com) donör oldugunu. Esim, Tom Matzen ve ben Yarim Stres ile iki kez olarak çok kazanin adli bir kitap yazdim. Kuantum Cras Tibi için kitabin her satis $ 1 bagis yapin. Bu bir kazan-kazan-kazan var. Kuantum nedeniyle maruz alir tie-Cras Tibi ve mikro kredi ile, Cras Tibi bagis alir ve mikro-kredi para kullanmak olsun.

pazar farklilasmasi

Stratejik hayirseverlik rakiplerinizden is ayirt yararli olabilir, kim büyük olasilikla paradigmalar eski “her zamanki gibi is” sikismis. Büyük olasilikla is amaçli seyler satmak ve para kazanmak için sadece oldugunu düsünüyorum. Böyle bir dar inanç gibi üzücü sonuçlari her türlü olusturur:

* Halkin süphecilik veya isletmenin kendi çikarlari tespitin güvensizlik

* Çalisanlar böylece sirkete sadik kalarak çok az ilgi olan, genellikle daha az tam yapan daha duygu ve hatta istismar

Kendi “gerçek hayat” “gibi bir duygu * Çalisanlar ve hatta isletme sahipleri, ayri bir form islerini hayat.

Temel ahlaki inançlarin yer alan * Durumsal etik

* Sinerjik ve yaratici becerilerini eksik çalisanlar ve sahipleri yüksek performans ve pazarlama basariya ulasmak için

Otantik stratejik filantropinin bir inanç çok daha güçlendirici ve bolluk dolu grubu avantajlari dayanir.

* Is amaci anlamak ve bazi grup ihtiyaçlarini karsilamak, sahibi (ler), çalisanlar, tüketiciler, toplum ve hatta dogal çevre de dahil olmak üzere yani herkesin ihtiyaçlarini, için

* Is yüksek amaç herkes için kar ve bolluk üreten bir sekilde, mükemmel ürün ve hizmetleri olusturmak ve dagitmaktir.

* Isletmeler büyük toplum için güçlü bir model olabilir. Onlar yenilik, özveri ve müsterilerine yanit, risk alma, süreci ve sistemleri yenilikleri, mali pratik ve takim çalismasi gibi seylerin degerini göstermek edebiliyoruz.

Stratejik hayirseverlik isinizi çalistirmak ve bir girisimci olarak görüyor nasil temel bir unsur olabilir. Bu islevsel Eger sizi rakiplerinizden ayiran sadece bir sekilde,, is degerleri ve amaci rafine yardimci, ama personel hemen hemen her yönüyle kalite ve basari arttirirken ayni zamanda, alt satirinda katkida olabilir sistemleri ve genel is.

(C) Copyright Paul Lemberg. Her hakki saklidir