Telemarketing hazirliklari ve takip

Telemarketing mal ve hizmet satmak veya potansiyel müsterilerden telefon üzerinden siparis ve sorular alma islemidir.

Soguk çagri daha basarili olmasi için iyi bir yolu tanitim aramalari ve potansiyel kendinizi ve isinizi tanitmak girisimi olarak düsünme çalismaktir. Onun amacini anlamak için çok önemlidir ve genellikle basarili bir is etkilesim için birden fazla çagriyi alir bu yüzden maden Telefon tanitim aramalari ile baslar.

Sadece herhangi bir pazarlama yöntemi oldugu gibi, giris aramalari bir plan gerekiyor. Bu hedeflenen potansiyel dogru listesini almak ve arama yaparken umutlari hakkinda bilgi edinmek için çok önemlidir. Bir sonraki adim arama için en uygun zaman dilimlerinde belirlemektir. Hedef müsterilerin kurumsal mali yil sona erdiginde zaman bu dönemi yatirim alimlarinin en yapildiginda çünkü Örnegin, finansal hizmetler satmak için, dogru zaman, olur. Üçüncü adim, basit, etkili ve güçlü bir satis komut dosyasi hazirlamaktir. Basarili komut dosyasi, selamliyorum iliski kurmak, arastirmak, sunmak ve itirazlar islemek için en iyi yolu yer alacak.

, Soguk-arama arama yapmak için tüm hazirlik sonra hala agrili görünüyorsa, burada basarili arama yapmak yardimci olacak adimlar sunlardir:

1. Bir çagri arayan her umudu çagri kisisellestirmek bu yüzden kisiden kisidir. Beri Orta tele aramalarin tek bir kisisel dogasina ragmen kisisel olmayan olma egilimindedir. Telemarketing çagri komut içinde farkli tepkiler kullanarak kuruluslar her arama kisisellestirmek ve etkili yapabilirsiniz.

2. Gelen ve giden telefon komut bir satis dergi ile teyp, bir ayna, ya da kullanarak herhangi bir arama yapmadan önce telefon tarzi gelistirmek veya gelistirmek. Eger pratik ve gerçek telefon deneyimlerini katilmak gibi, soguk-arama sanati ana olacaktir.

3. Aile fotograflari, motivasyon tirnak ve referanslari kullanarak çevrenizdeki asinalik olusturma güçlükleri yenmesini yardimci olacak ve olumlu, hevesli bir ruh hali içinde alirsiniz.

4. Bu ideal sicak ama profesyonel ve noktasina düz olmalidir ses tonu izlemek için her zaman tavsiye edilir. Pozitif ses tonu umudu ile iliski kurmaya yardimci olur.

Bu noktada ilk soguk çagri her zaman satis neden olmaz akilda tutmak için çok önemlidir, hatta satis tanitimi için bir randevu. Bir studyon Telemarketing göre, genellikle bir satis yapmak için yedi kisi veya takipleri bir ortalama alir. Umudu ile her takip temas da takip rehber planlama esit derecede önemlidir ve esnek ve yaratici bir sekilde planlanmalidir böylece satis yakin almak için bir sans saglar.

Burada takip durumlarda kullanilabilir diger satis araçlardir:

* Ortak bir arkadasimdan bir onay basarisinda anlasma dönüstürme her zaman daha etkilidir.
Sirketiniz hakkinda bir makale gibi baski * bir sey çok ise yarar.
* Davet ve basarili bir anlasma için sansini artiracak tesisi ziyaret etmek için umudu getirerek.
Olmayan bir is ortaminda * Toplantilar sonunda satis sonuçlanacaktir umudu ile kisisel iliskiler kurmaya yardimci olur.