uzun vadeli bir satis araci olarak sem kampanya nasil kullanilacagi

Sanildiginin kendisi çalistirabilirsiniz kez Arama Motoru Pazarlamasi (SEM) kampanyasi ayarlanmis olmasidir. Kampanya ilk ay büyük gidiyor olsa bile, bir sonraki 4-5 ay içinde tüm kampanya unsurlari gelistirmek ve ince ayar gerekir. Biz Trendhaus de uzun süre “ince ayar” onlari kampanyalari SEM çalistirin ve biliyorum, onlar (medya bütçesinin ayni miktarda) haline daha basarili. Yani, önümüzdeki alti ay içinde, kampanya performans biraz zaman yatirim. Sürekli su adimlari izleyin ve uzun vadeli satis motoruna SEM kampanya açin!

Izleme kodu eklemek
Zaten deneme süresi içinde bir dönüsüm izleme kodu takili degil, simdi eklemek için zamani! Eger insanlar sonuçta, sitenizin yani online satin yapmak bilgi almak veya kayit ve bu ‘hedef’ HTML sayfasi arkasindaki kodu yerlestirmek istediginiz karar verin. Kod, daha sonra tam olarak kaç alimlari, sorusturma veya kayit olanlar da SEM kampanyasinin sonucu meydana izler. Daha sonra anahtar kelimeler ve metin reklamlari sizin için dönüstürmek ve gerçekten satis üretmek oldugunu görmek için bu sonuçlari filtreleyebilirsiniz.

Analitik ve raporlama araçlarini kullanin
Google kullanicilarinin gelen ve sitenizde nasil etkilesim nerede ziyaretçileri, kim hakkinda daha fazla bilgi için izin veren bir analitik araç sunar. De bu yüzden sizin için çalisiyor ne karsilastirabilirsiniz gibi analitik islevi SEM kampanyalari ancak diger pazarlama girisimleri sadece ilgili istatistikleri verir. Diger arama motorlari da metin reklamlari ve anahtar kelime etkinligi hakkinda önemli verileri geri raporlama araçlari sunar. Düzenli olarak bu raporlama araçlari çalisan daha iyi metin reklamlar yazmak ve pazarlama faaliyetleri güçlendirmek saglayacaktir.

Pause etkisiz anahtar kelimeleri
Kampanyaya üç ay, tiklama ve dönüsüm verileri açisindan performans degildir, çesitli anahtar kelimeler ve duraklatma kelimelerin performansini analiz etmelidir. Biz sadece 10 anahtar kelimeler ile tüm kampanyasi yürütmek müsterimiz var. Bu “altin külçe” kelimeleri yeni müsteri potansiyel ve / veya onlar için online satis önemli miktarda üretmek. ‘Etkisiz’ kelimeleri duraklatma daha iyi performans kelime daha etkili bütçe tahsis saglayacaktir.

Alaka için metin reklamlari degisiklik
Alaka arama motoru pazarlama büyük bir seydir. Son tüketiciye konusmak olmayan bir reklam gördükten daha kötü bir sey yoktur. Örnegin: tamamen fonksiyonel açisindan hizmet reklam bir is kötü, sadece web için uygun kopya yazma nedeniyle performans riski olacaktir. Kopya yazma degilse gücünü bir uzmana kampanya bu bölümünde dis kaynak. Bu kampanya performansina fark bir dünya yapmak ve satis sonunda olabilir.
Ayrica, yer ve anahtar kelime alaka için metin reklamlari degisiklik. Basliginda banliyösünde koymak savurgan tiklama caydirmak ve bütçe tasarruf etmenize yardimci olur. Örnegin: Bir kullanici “Cronulla” bir hizmet ariyor ve reklam basliginda “Sydney CBD” ile gösterir, onlar onlara uygun degil gibi üzerine tiklayin daha az olasidir. Bu oran üzerinden tiklama artirir ve yerde ürün veya hizmet için arayan insanlar için bütçe kaydeder.

Teklif stratejisi
Borsa gibi bir sey olarak arama motoru pazar düsünün. Yarismacilar sürekli giren ve piyasa çikmadan, yukari ve asagi bazen popüler anahtar kelimeler için ‘piyasa fiyati’ ilerliyorsunuz. Eger sürekli izlemek ve tekliflerinizi degisiklik yoksa yakinda sponsorlu baglantilar sayfa üç bulacaksiniz. Metin reklamlar için sözde ‘kalite puani’ ile birlestiginde, arama motorlari hemen hemen pozisyon birinde belirli bir anahtar kelime için en yüksek teklifi veren yerlestirin. Herkes web sitenize en çok trafik alacak çünkü olmak istiyor nerede anlasilir, bu. Ancak, sadece borsa gibi SEM küçük ve büyük oyuncular oldugunu hatirlamak zorunda. Bazi sirketler olmayabilir geçirmek için bütçe çok sey var. Lütfen teklif ile Akilli olun! Eger sadece 30 $ bir günlük bütçe oldugunda bir kelime 10 $ teklif yok. Bu durumda ya bütçenizi yeniden gözden geçirilmesi gerektigini ya da is için pazarlama baska, daha maliyet-etkin tipi arayin.

Iyi tiklayin gün Monitör
En az dört ay için kampanya çalistirdiktan sonra, tiklama desen net egilimleri görmeye baslayacaksiniz. Kampanya en tiklama yani sira dönüsüm aldigi hangi gün belirleyin. Dört ay sonra, benim müsteri birçok en az performans gün bütçe hareket ve sadece en iyi performans gün için geçis. Bir gün ortadan kaldirarak baslayin ve daha sonra zaman içinde size sonuçlari tahmin etmek için saglayacak bir sekilde kampanya gelistirebilirsiniz.

Ben arama motoru pazarlama hakkinda ögrendim bir sey roket bilimi degil olmasidir. Ancak, zaman alici ve% 100 özveri gerekiyor. Bunu sizin için çalismasini saglamak için kampanya rafine ve analiz etmek için haftada en az 3-4 saat ayirmak gerekir. Anlasilir, bir is çalistirmak için çalisan herkes için, haftada 3-5 saat arasi büyük bir is SEM kampanyadan patlama yasiyor özellikle sormak. Isinizi uzak bu zaman ayirmaniz yapamiyorsaniz, bazen iyi bir kurumu yardimiyla askere ya da profesyonel adanmis en iyisidir. Bu sekilde, asil isinize odaklanmak ve uzmanlar en iyi ne yapalim – yol ve satis üreten.