Varlik içine sikayetleri açmak için 7 olumlu yollari

1. hazirlanacak …
Diyelim ki insanlar her zaman bazi lütfen … o yüz, ancak tüm insanlarin her zaman memnun etmek yönetmek asla. Mutsuz müsteriler olacak … bu hayat yolu. Orada bu konuda yapabilecegi bir sey degil … ya da var mi? Bugün onu mutlu bu sekilde ilk bakista kötü bir is anlayisi gibi görünebilir bir müsteri mutlu etmek için bir kayip almak, ama düsünmek hazirlanan …, o magaza zaman dönerek çabalari ödüllendirmek ve olacak tekrar tekrar. Evet, bugün bir kayip alarak, uzun vadede kapali ödeyecek.

2. Bir “Quick Fix” ile hazir olun …
Memnuniyetsizlik bir hizla çarpar! Hiç sikayet ve bekledi … ve bekledi … ve size geri almak için birini bekledim? Evet, sabirsiz ve sorun hosnutsuz konum bütün zaman büyük büyümek gibi görünüyor. Sizin mutsuz müsteri dogru sorunu aliyorsaniz bildirin. Hemen tamir edilemez bile, o önemli ve yüksek bir öncelik oldugunu bileceksiniz.

3. profesyonel olmak …
Bir kizgin müsteri arti bir kizgin satici harika bir çözüm kadar eklemez. Bilet müsterinin tavirlari unutun, ve serin tutmak. Genellikle profesyonel ve sakin yanit olarak mutsuz müsterinin sakin ve sessiz tirad dönecek. Ve arkadasim bu, çok daha aradiginiz sonuçlari elde etmek olasidir.

4. sorumlu …
Devam edin … sorun için sorumluluk almak … bu senin hatan olmasa bile. Hey, bir “Özür dilerim,” sorun çözme dogru uzun bir yol gidiyor. Bir kez müsteri yasadi rahatsizliktan dolayi özür diledi sonra, sorunu gidermekle en kirli is asagi alabilirsiniz. Bu suçu düzeltmek ya da özür dilemek için öder asla. Müsteriler dogru görüyorum, ve oldukça bahane daha saygi dürüstlük. Basit bir özür ile güvenilirlik saglam tutmak.

5. düsünceli …
Hosnutsuz müsteriler genellikle sikayetlerini göz ardi edilecek korku ve onlar hak hissediyorum dikkat çekmek için asiri tepki. Onlari sorunu vermek samimi dikkate alinarak sürpriz olsun ve öfkelerini dissapate izleyin. Onlar bir hos bir sürpriz tutum ile muhtemelen patlayici durumdan walk away olacak. Bunlar ilk etapta bunlari size getirdigi sorun çok daha uzun oldugunu hatirlayacagim.

6. teyit edilebilir …
Bu bir kerelik memnun müsteri memnuniyeti kontrol çift öder. Hatta bir sonraki satin özel bir indirim sunarak onlarla iyi bir iliski güçlendirmek isteyebilirsiniz! Sizinle alisveris aliskanligi geri alma sadece uzun vadede is yararlanabilir.

7. Sorununun Nedenini için dikkatli olun …
Müsteri sorunun köküne ulasmak için zamani pasifize bir kez. Hey, sans digerleri ayni sorun hakkinda mutsuz olmustur oldukça iyi, ama bir sikayet … en azindan için seslendirdi degil. Onlar çok iyi onlarin arkadaslari için sanci için zaman alabilir! Gelecekte benzer sikayetleri önlemek için sorunun nedenini düzeltmek için zaman ayirin.

Müsteri sikayetleri asagi almak ya da gelecekte satis firsatlari kaybetmenize neden izin vermeyin. Birkaç dakika içinde size ters onlarin kaslarini açabilirsiniz, ve en hosnutsuz disinda sadik müsteriler yapmak. Bu sadece omuzlarinda basini tutmak ve olumlu sonuçlari elde etmek için bu 7 adimlari uygulayarak alir.