video içerigi online pazarlama stratejisinin bir parçasi olmasi gerekir neden

YouTube 84% üzerinde Amerikan ziyaretçi ile online video paylasim siteleri hakimdir. MySpaceTV, kombine Google Video, Metacafe, Yahoo Video, MSN Video ve BlipTV Amerikan izleyicilerin bile% 10 için hesap yok. Tek basina YouTube ayda fazla 72 milyon tekil ziyaretçi çekiyor. Bu online fenomen yil geçmis birkaç web hakim ve yavaslama belirtileri gösterir oldu.

Peki neden Henüz bir online video pazarlama stratejisi uygulanmadi mi?

Videolar sadece bir kez artilarini yaptigi veya ana parçasi degildi ama hepsi degisti bir sey bir sey olarak kabul edildi. Video web üzerinde en hizli büyüyen içerik dönüsmüstür. Video, web standart haline gelmistir.

Belki sitenizin veya izleyici için uygun hissetmiyorum çünkü online video pazarina girmek için isteksizdir. Hiçbir sey gerçekten bu kadar uzak olabilir.

Hemen her sirket veya web sitesi sahibi hakkinda kendi sitesinde video eklemek için iyi bir neden vardir. Açik “satis” video yani sira, neden ürün, ya da belki ürünü kullanmak için bir yol, ya da ürünün alisilmisin disinda bir yöntem veya kullanim nasil kullanilacagini gösteren bir video olusturmak degil.

Bir video mutlaka zor bir sey satmak zorunda degildir. Bir video ziyaretçiler için genel deneyimini gelistirir web sitenize deger ekleyebilirsiniz. Bir örnek bir video olacagini görüsmeler (referanslari) ürün kullanilan bir müsteri. Müsteri memnuniyeti için satis ürün veya hizmet olsun iyi. Bir video bonservis yazili bir referans daha çok daha güçlüdür.

Bir kez bunu, sitenize video eklemek ev ödevinizi iyi yapmaniz emin olmak için zamani karar verdik. Siteniz için dogru video içerigi düsünün. Ziyaretçilerinizin ürün veya servis görmek için beklediginiz video tarzi düsünün.

Diyelim ki bitki domates için en iyi yolu hakkinda bir web sitesi var ki, daha sonra bir bahçe düzenlemesi uygun olacaktir. Belki konserve domates ilgili bir site var, daha sonra bir mutfak uygun bir ortam olacaktir.

Ne sitesi, sizin patron ates ve mali açidan bagimsiz hale sayede online para yapma gibi finansal bir sey olup olmadigini. Dikkatli rahat günesli bir günde rahat gösteren bir video çekimi ile ilgili düsünce, bir elinde bir pina colada ile havuz uzatti ve arka planda bir mega yat ile diger bir dizüstü bilgisayar verir. Bu profesyonellik yoksun ve ziyaretçilerinizin muhtemelen ciddiye almayacaktir.

Video için ayar reklamini yaptiginiz ürün veya hizmet kadar önemlidir. Video online pazarlama stratejisi oynayacagi rolü tanimlayin.

Bu video gördüm almak için zamani geldiginde, web en büyük video paylasim sitelerinden herhangi bir video upload izin verir. YouTube yani sira, kod almak ve Digg.com, Stumbleupon, Del.icio.us ve Facebook gibi sitelerde video içerigi embed. Bu siteler tüm video ile entegre edilmistir.

Düsündügünüz zaman, birçok insan videolari kullanarak gibi büyük normal bir blog yazisi daha bir video ile bu gibi sitelerde pozlama için degil almak daha kolay.

Online video ve sosyal medya büyük olmak ve yavaslama ve birbirleriyle etkilesim nasil devrim potansiyeline sahip iki platform birlestirerek belirtisi göstermek var.

Akilli pazarlamaci bir iletisim araci olarak video daha tanidik hale geliyor. Video içerigi ve bu içerik etiketli ve puan, ele, paylasilabilir. Bu içerik baska bir parça daha farkli.

Eger genel online pazarlama stratejisi için video içerigi ekleme fikri hakkinda düsünce degil, o zaman simdi ve gelecekte web hakim firsat bir dünya üzerinde eksik.