youtube – etkili bir online pazarlama araci

Bu gün, insanlar sadece YouTube aptal, insan sesler onlarin Evcil videolari göndermek için kullanmayin. Aslinda, birçok orta ölçekli küçük isletmeler bir pazarlama araci olarak video dostu bir site kullanin. YouTube küçük bir isletme olan, günde 2 milyar video izleme üzerinden çeker ve 120 milyon ABD izleyiciler vardir. En iyisi, bu kaydolmak için ücretsiz ve kullanimi kolaydir!

YouTube kullanarak marka büyümek için, asagidaki altin kurallara takip edebilirsiniz:

video çeken yapma
Video için gözbebekleri çekmek için klip bilgilendirici ve eglenceli olun. TV’de gördügünüz saf reklam YouTube izleyici için çalismaz, ama nasil yapilir videolari daha iyi. Bir uzman ve izleyiciler hayatlarini iyilestirmek için kullanabilirsiniz yapar ilgili bilgileri ilgili videolar olusturun. Eger bir doktor iseniz Örnegin, kendiniz ya da ofis hastalik önleme konusunda tavsiye veren bir uzman filme. Kendi YouTube kanali olusturun ve içerik tutarli yani her ay yeni bir video üretmek.

sizin Isletme bilgilerini ekleyerek
Bu videolari ve kullanici profili sayfasinda is web sitesi ve iletisim bilgileri paylasmak önemlidir. Senin video intro ve son slaytlar için Isletme bilgilerini ekleyin. Ayrica, videolariniza açiklamalari bu bilgileri yazin. Etiketleri ve anahtar kelime zengin açiklamalar kullanarak kendileri ile ilgili oldugunda tüketicilerin ararken onlar videoyu bulmak böylece video içerigi ne tür arama motorlari anlatmak için yardimci olur. Arama yeteneklerini gelistirmek için her türlü video tutarli etiket eklemek için emin olun.

viral pazarlama kullanarak
Bir kez video olusturmak ve YouTube üzerine yüklemek, burada bitmiyor. Müsterileriniz, aile ve arkadaslar tüm disari e-posta ve Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi diger sosyal medya sitelerinde baglantilari gönderin. Kenara YouTube, ayrica TubeMogul gibi diger video dagitim siteleri üzerine video yüklemek isteyeceksiniz. Ayrica viral pazarlama olarak adlandirilan, videolarinizi mümkün oldugunca çok insan onlari görmek ve gibi size müsteri / izleyici tabani büyüyebilir böylece Web genelinde yaymak istiyoruz.

ürün vitrine
Eger bir ürün satiyorsaniz, bir t-shirt ya da yeni dis macunu gibi, tüm ilgili ve potansiyel etkisi ne göstermek için YouTube kullanmak. Müsteriler sadece fotograf üzerinde, eylem gördügünüzde mal satin olasiligi daha yüksektir. Ürününüzü kullanan birinin bir video olusturmak ya da ekranda bir fuar gelen görüntüleri almak ve YouTube’a yüklemek. Daha sonra sitenizde ürün sayfalarindan baglanti. Zappos.com kendi sitesinde bu konuda büyük bir is yok.

bir cizirti makara olusturmak
Küçük bir tasarim veya hizmet is ise, o zaman sitenizden baglanti oldugunu en iyi is ve hizmetlerin basari olaylari bir cizirti makara olusturun. Isletmeler genellikle cizirti makaralari haber, mevcut müsterileri ile görüsmeler, büyük ödül, vb. YouTube ziyaretçileri ticari içerik olarak ilgi olmayabilir, ama potansiyel is açar olacak. Onlari cizirti makara ile YouTube kanali için bir baglanti e-posta deneyin.

orta maliyetle üreten video
Genel olarak, çogu insan 300 $ ile video çekim $ – 500 $ YouTube’da kamera ve iMovie veya Final Cut gibi programlar kendilerini düzenleme yok. 50 $ bir saat – veya kolayca 40 $ Craigslist veya Elance bir düzenleyici ve kamera atici kiralayabilirsiniz. Ses ancak önemli, bu nedenle her zaman iyi bir mikrofon ile çalismak emin olun. Ne olursa olsun, videolarinizi asiri üretilecek ya da pahali üretim maliyetleri etkili oldugu yok.

Bunun YouTube’un kolay kullanimli hizmet, genis bir kitleye ve ücretsiz pazarlama firsati yüklemek, daha fazla is aliyor avantaji bu gün sayesinde. TV artik ayarlar için video ve reklam sadece degildir. Onlar etkili online marka araçlar ve sosyal medya peyzaj bir parçasi haline gelmistir.